• Úvod
  • Nejíte maso? Pozor, připravujete své tělo o nezbytný kolagen!

Nejíte maso? Pozor, připravujete své tělo o nezbytný kolagen!

Je to tak, kolagen - bílkovina nepostradatelná pro správnou funkci pojivových a vazivových tkání a pro perfektní kondici naší kůže, vlasů a nehtů, se v čistě rostlinné stravě nevyskytuje. Ačkoli se snažíte žít zdravě, nechtě se připravujete o zdroj velice důležité stavební látky ve svém těle.

S přibývajícím věkem navíc tělo ztrácí schopnost kolagen samo vyrábět a je proto velice důležité zajistit jeho pravidelný přísun jinou cestou. V opačném případě se začnou lámat a třepit nehty, drolí se zuby, vlasy přestávají být lesklé a poddajné, ozývají se nepříjemné bolesti kloubů a loupání v zádech, pokožka je jako bez života a navzdory přísunu dostatečného množství ovoce, zeleniny, případně ryb a mléčných výrobků, se tvář pyšní nepěkně ztrhanými rysy. Tak zásadní moc má kolagen.

A není divu, vždyť kolagen tvoří až 70 % kůže, dokonce až třetinu hmotnosti všech bílkovin v těle a desetinu hmotnosti lidského těla! To nejsou rozhodně zanedbatelná čísla a je tedy více než nasnadě, že nedostatkem kolagenu svému tělu ubližujeme. Ztráta formy je přitom to poslední, o co by člověk, snažící se žít zdravě, stál.

Velký problém nastává ve chvíli, kdy žena vegetariánka nebo dokonce veganka otěhotní. V takovém případě je doslova ohrožen zdravý vývoj plodu a kondice matky obecně. V těhotenství je tělo matky zásobárnou důležitých stavebních látek pro vznik nového jedince a to zcela prioritně. Laicky řečeno jde vše pro tělo potřebné nejprve k miminku, a teprve ze zbytku vyžívá maminka. Nedovolte proto, aby v tak důležité fázi vašeho života, jakou je těhotenství, strádalo vaše tělo právě  nedostatkem kolagenu. Těhotenství je nádherný stav, při kterém máte kypět zdravím a těšit se na zdravé miminko, nikoli svému tělu způsobovat do budoucna nepříjemné následky.

Pokud tedy z jakéhokoli důvodu odmítáte jíst prorostlé maso, ovar nebo aspik, je opravdu nutné zásobovat své tělo kolagenem ve formě tablet, a to konkrétně tablet hydrolyzovaných. Jedině kolagen v rozpustné formě totiž tělo dokáže využít bezezbytku. Ovšem za předpokladu, že má zároveň trvalý přísun vitamínu C, což u vás, kteří jste se rozhodli pro rostlinnou stravu, jistě nebude problém.

Zvolili jste zdravý životní styl, což je chvályhodné. Ovšem jen za předpokladu, že slovo zdraví vnímáte skutečně komplexně. Lidské tělo je neuvěřitelně komplikovaný celek, ve kterém všechno souvisí se vším. Příroda nás stvořila jako všežravce a zařídila, aby každou ze složek potravy tělo dokázalo nějakým způsobem využít. Pokud se tedy lidé pokoušejí přírodu přelstít pouze jednostranným složením své potravy, je třeba, aby měli na paměti, že tělo začne to své dříve či později vyžadovat.

Buďte proto napřed a snažte se svému tělu dodat vše, co potřebuje. Nejíte-li maso, je vhodné doplnit svůj jídelníček o preparát Kolagen FORTE. Nemusíte se přitom obávat, že byste své tělo zatěžovali chemií. Výrobce Kolagenu FORTE, společnost RosenPharma a.s. plně respektuje snahu člověka žít zdravě a co nejvíce v souladu s přírodou. Z tohoto důvodu jsou všechny její preparáty založené čistě na přírodní bázi a zajišťují lidskému organizmu neinvazivní pomoc tam, kde je to třeba.

 

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz